Biroja mēbeles kā darbavietas noskaņas radītājas

Izvēloties biroja mēbeles, cilvēki bieži apsver dažādus praktiskus aspektus, piemēram, mēbeļu izmēru un funkcionalitāti, taču ir vēl viens būtisks jautājums, ko nedrīkst aizmirst, un tā ir mēbeļu estētika. Biroja interjera dizains ir lielisks veids, kā birojā radīt vidi, kurā darbinieks jūtas ērti ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski.

Tālāk apskatīsim trīs veidu birojus un to, kādas mēbeles vislabāk radīs attiecīgā birojā vēlamo noskaņojumu.

Radoša vide

Birojos, kur darbiniekiem ir jābūt radošiem un jānāk klajā ar svaigām idejām, arī mēbeļu dizainam ir jāatspoguļo radošums. Tas nozīmē, ka šādā birojā vajadzētu izvairīties no ikdienišķi taisnām līnijām un asām malām, un tā vietā izvēlēties liektas līnijas un plūstošas formas. Piemēram, sapulču telpā vajadzētu atrasties nevis kvadrātainam vai taisnstūrveida galdam, bet apaļam vai ovālam. Ja biroja telpa ļauj, mēģiniet darba vietas novietot neregulārā izkārtojumā un tālāk citu no citas, lai tādējādi dotu darbiniekiem brīvības sajūtu, kas savukārt ir svarīgs priekšnoteikums jaunradei.

Šāda pieeja biroja iekārtojuma plānošanā būtu jāizmanto dizaina, modes un mediju uzņēmumiem, kā arī visiem citiem, kur jaunrade ir būtiska darba sastāvdaļa.

Formāli biroji

Formālos birojos, kur darbiniekiem ir stingrāk jāpakļaujas noteikumiem un kārtībai, piemērotāka ir nosvērtāka pieeja. Šeit taisnas līnijas un asi stūri ir vietā, tāpat arī darba vietu izkārtojumam būtu jābūt regulāram, noteiktā kārtībā. Radošo elementu šādos birojos vairāk panāk ar dažādu interjera elementu, piemēram, puķu, palīdzību, bet ne tik daudz ar mēbelēm.

Advokāti, apdrošināšanas sabiedrības, valsts sektors un citas nozares, kur ir svarīga kārtība un noteiktība, ir tie, kam šāda pieeja derēs vislabāk.

Tehnoloģiju darbavietas

Uzņēmumiem, kas rada vai pārdod uz tehnoloģijām balstītus produktus un pakalpojumus, būtu jācenšas to parādīt, attiecīgi izvēloties arī biroja mēbeles. Futūristisks biroja dizains, piemēram, galdi ar stikla virsmām un hromētām kājām, darbiniekiem atgādinās, kādā nozarē viņi strādā un kādā virzienā viņiem būtu jāvirza sava domāšana.

Šāda veida dizains būs teicami piemērots uzņēmumiem, kas strādā datoru nozarē un elektroierīču ražošanā vai izplatīšanā.

 

Biroja mēbeļu ietekme uz darba produktivitāti

Ja biroja mēbeles nav funkcionālas, diezin vai tās pamudinās darbiniekus būt produktīvākiem, tāpēc, izvēloties biroja mēbeles, padariet mēbeļu funkcionalitāti par vienu no prioritātēm. Vienalga, vai Jūs dodat priekšroku vienkāršām vai ekskluzīvām biroja mēbelēm, ir iespējams atrast tādas mēbeles, kas ne tikai labi izskatīsies, bet arī teicami kalpos savam mērķim.

Sāciet ar galdiem un krēsliem. Šīs mēbeles visvairāk ietekmē darba produktivitāti, tāpēc tām ir jābūt ērtām un maksimāli piemērotām attiecīgajā darba vietā veicamajiem uzdevumiem. Ja darbinieks sēdēs neērtā krēslā pie nepiemērota galda, tas ne tikai pazeminās darba produktivitāti, bet arī darbiniekam radīs sasprindzinājumu, kas ilgākā laika periodā var novest pat pie veselības pasliktināšanās, kā rezultātā darbinieks būs spiests kavēt darbu un tādējādi produktivitāte samazināsies vēl vairāk.

Kad ar galdiem un krēsliem esat ticis galā, ķerieties pie glabāšanai paredzētajām mēbelēm – skapjiem, plauktu sistēmām, atvilktņu skapīšiem u.c. Ja birojā tiek strādāts ar papīra dokumentiem, to glabāšana būs ļoti nozīmīga, tāpēc jau laikus ir jāizvēlas pietiekami plašas uzglabāšanas mēbeles, lai visam pietiktu vietas, un rūpīgi jāapsver to novietojums.

Nepareizs telpas plānojums ir viens no lielākajiem darba ražīguma šķēršļiem, tāpēc ir svarīgi izvēlēties mēbeles, kuru izmērs un konstrukcija atbilst Jūsu biroja telpas iespējām. Ja Jūs vēlaties skapjus ar durvīm, pārliecinieties, ka tām apkārt būs brīva vieta, lai tās varētu plaši atvērt. Tāpat arī parūpējieties, lai uzglabāšanas mēbelēm būtu ērti piekļūt un lai nekas netraucētu tajās ievietot dokumentus, mapes un citus priekšmetus.

Ja Jūsu birojs sastāv no vienas vai vairākām lielām telpām, kurās strādā vairāki darbinieki, noteikti arī padomājiet par šo darba vietu savstarpējo novietojumu. Centieties nenorobežot viņu darbavietas ar augstām starpsienām, kas viņus vienu no otra izolēs. Tā vietā labāk dodiet priekšroku plašumam, kas darbiniekiem dos iespēju savā starpā brīvi komunicēt un strādāt kā vienotai komandai. Tādā veidā tiks veicināta ideju apmaiņa, radošums un motivācija censties, kas nozīmīgi paaugstinās arī Jūsu biroja darba efektivitāti un produktivitāti.

Plānošanas nozīme, pērkot biroja mēbeles

Pašreizējā ekonomiskajā situācijā daudzi uzņēmumi ir spiesti taupīt, cik vien ir iespējams. Tomēr ir jomas, kur taupība tiek aizmirsta, un viena no tām ir biroja telpu uzturēšana. Pareizi plānojot biroja iekārtojumu un iegādājoties attiecīgajai telpai vispiemērotākās biroja mēbeles, ir iespējams ievērojami samazināt uzņēmuma tēriņus.

Kas ir telpas plānošana?

Telpu plānošana ir pakalpojums, ko veic speciālisti, kas apskata jūsu biroja plānu un iesaka konkrētā uzņēmuma vajadzībām piemērotākos biroja mēbeļu risinājums. Ņemot vērā darbinieku skaitu, dokumentu un citu lietu glabāšanas vajadzības un citas prasības, tiek atrasts optimāls risinājums, lai nodrošinātu optimālu biroja telpu izlietojumu.

Tehnoloģija

Izmantojot datoru, ir iespējams veidot 2D un 3D telpu plānu, kas dos iespēju apskatīties, kā birojā izskatīsies, kad mēbeles būs uzstādītas. Tas ļaus ne tikai pārliecināties, ka viss birojs izskatīsies tā, kā plānots, bet arī laikus veikt korekcijas, ja gadījumā rodas vajadzība kaut ko mainīt.

 

Ieguvumi no telpas plānošanas

Pirmkārt, telpu un iekārtojuma plānošana bieži rada iespēju samazināt nepieciešamo biroja telpu daudzumu, un tas savukārt nozīmē mazākus telpu nomas un uzturēšanas izdevumus. Ja birojs turpretī netiek nomāts, bet atrodas uzņēmuma īpašumā, tad liekās telpas var izīrēt, kas ļaus ne tikai ietaupīt, bet pat gūt papildu ienākumus.

Otrkārt, paralēli ekspluatācijas izmaksu samazināšanai telpu plānošana var arī palielināt produktivitāti darba vietā, jo optimālā biroja iekārtojumā darbiniekiem ir mazāk laika jāpavada ceļā no galda līdz skapim vai līdz kolēģim. Turklāt pētījumi liecina, ka darbinieki jūtas augstāk novērtēti, ja tie ir nodrošināti ar biroja mēbelēm, kas ir piemērotas viņu ikdienas uzdevumu veikšanai. Arī tas ir palielina darba produktivitāti.

Kur meklēt plānošanas speciālistus?

ATTICUS Jums palīdzēs izplānot biroja iekārtojumu un izvēlēties tieši Jums piemērotākās biroja mēbeles. Lai iegūtu papildu informāciju par šo pakalpojumu, zvaniet uz tālruņa numuru +371 29178204 vai rakstiet uz epastu info@atticus.lv. Biroja mēbeļu klāstu ir iespējams apskatīties ATTICUS mājaslapā www.atticus.lv

Pirms biroja krēsla iegādes

Pirms iegādāties biroja krēslu, ņem vērā, ka biroja krēsli ir kā biroja asistents – gan labs biroja krēsls un gan efektīvs asistents visas dienas garumā sniedz tik labu atbalstu, ka tu tos pat nepamanīsi. Ērts biroja krēsls ļauj viegli darīt savu darbu un bez liekiem traucēkļiem pāriet no uzdevuma uz uzdevumu. Šeit ir dažas lietas, kam tev ir jāpievērš uzmanība, iegādājoties biroja krēslu.

Augstumā regulējams sēdeklis

Tev vajadzētu būt iespējai pielāgot krēslu augstumu tā, lai tas atbilstu tavam augumam. Optimālam komfortam tev būtu jāsēž tā, lai tavas ciskas ir paralēli grīdai. Meklē pneimatiskās regulēšanas sviru, lai paceltu sēdekli uz augšu vai nolaistu zemāk.

Regulējama atzveltne

Tev vajadzētu būt iespējai regulēt biroja krēsla atzveltni tādā veidā, lai tā būtu pielāgota uzdevumam, ko attiecīgajā brīdī veicat. Ja atzveltne ir saistīta ar sēdekli, vajadzētu varēt to pārvietot uz priekšu vai atpakaļ. Tāpat arī noderētu bloķēšanas mehānisms, kas noturēs atzveltni vietā, lai tu piepeši nesagāztos atpakaļ.

Atzveltnei, kas ir atsevišķi no sēdekļa, vajadzētu būt ar regulējamu augstumu, kā arī ar iespēju sasvērt leņķī, kas tev būs ērts.

Jostasvietas atbalsts

Biroja krēsla atzveltne ar reljefu dos tavai mugurai papildu komfortu un atbalstu. Izvēlies biroja krēslu, kas veidots, lai atbilstu tava mugurkaula dabiskajai formai.

Jebkurš biroja krēsls, ko ir vērts iegādāties, piedāvās jostasvietas atbalstu. Tavai mugurai būtu jātiek atbalstītai nedaudz izliektā veidā, lai dienas gaitā tu nesakumptu. Labs muguras atbalsts ir būtisks, lai mazinātu spriedzi mugurkaulā un jostas vietā.

Pietiekams sēdekļa dziļums un platums

Biroja krēsla sēdeklim ir jābūt pietiekami plašam un dziļam, lai tu varētu ērti sēdēt. Meklē dziļāku sēdekli, ja tu esi gara auguma, vai īsāku, ja ne tik garš. Ideālā gadījumā tev vajadzētu būt iespējai sēdēt ar muguru pret atzveltni tā, lai starp ceļiem un sēdekli paliktu aptuveni 5-10 cm atstarpe. Tāpat arī vajadzētu būt iespējai pielāgot sēdekļa slīpumu, lai sēdēt būtu ērti, neatkarīgi no veicamā uzdevuma.

Materiāli un polsterējums

Materiāli, kas ļauj jūsu ķermenim elpot, ir ērtāki, ja krēslā pavadīsi daudz laika. Audums ir labs variants, taču ir arī citi materiāli, kas to piedāvā.

Polsterējumam ir jābūt ērtam sēdēšanai, un ir vēlams izvairīties no sēdekļa, kas ir pārāk mīksts vai pārāk ciets. Uz cietām virsmām pēc pāris stundām būs sāpīgi, savukārt mīksts polsterējums nesniedz pietiekamu atbalstu.

Roku balsti

Izvēlies biroja krēslu ar roku balstiem – tie noņems daļu spriedzes, kas veidojas kakla un pleca rajonā. Roku balstiem ir jābūt regulējamiem un pozicionējamiem tādā veidā, kas ļauj tavām rokām ērti atbalstīties, tādējādi aiztaupot tev nevajadzīgu sakumpšanu.

Pielāgošanas rīki

Pārliecinies, ka visi biroja krēsla pielāgošanas rīki ir viegli sasniedzami no sēdus stāvokļa un ka tev nav jāsaliecas, lai tiem piekļūtu. Tev vajadzētu būt iespējai ar šiem rīkiem sagāzt sēdekli un pacelt krēslu augstāk vai zemāk. Ja tas būs ērti izdarāms, tu to varēsi pielāgot katram veicamajam uzdevumam, nemaz apzināti par to nedomādams.

Rotācija un riteņi

Spēja pārvietoties savā krēslā paaugstina krēsla lietderību. Tev ir jāspēj viegli pagriezt savu krēslu tā, lai darba zonā vienlīdz viegli aizsniegtu visas nepieciešamās vietas.

Riteņi savukārt dos tev iespēju viegli pārvietoties, taču pārliecinieties, ka riteņi ir piemēroti tava biroja grīdai. Izvēlies krēslu ar ritentiņiem, kas paredzēti tieši tavai grīdai – paklājam, cietai virsmai vai to kombinācijai.

Avots: http://furniture.about.com/od/furniturebytheroom/bb/of32409ce.htm

Biroja mēbeļu kopšana

Ir ļoti svarīgi, lai biroja mēbeles būtu pirmšķirīgā stāvoklī — mēbeles, kas ir koptas un labi uzturētas, ne tikai labi izskatās, bet arī taupa jūsu laiku līdzekļus, kas jums būtu jātērē to remontam un detaļu nomaiņai.

Neatkarīgi no materiāla, no kāda ir izgatavotas mēbeles, jūs tās varat apkopt pats.

Ikdienas apkope un uzturēšana

Pats būtiskākais mēbeļu kopšanā un uzturēšanā ir putekļu tīrīšana. Tā ir vienkārša procedūra, ko var darīt jebkuram mēbeļu materiālam.

Šim uzdevumam jums būs nepieciešama tikai vienkārša, mīksta drāniņa. Varat lietot arī īpašus pulēšanas un putekļu slaucīšanas produktus, bet tas nav obligāti. Galvenais ir rūpēties, lai pēc slaucīšanas nepaliek mitrums, jo tas izžūstot atstās nospiedumus.

Vides faktoru ietekme

Ir divi galvenie vides faktori, kas ietekmē mājas un biroja mēbeles: mitrums un saules gaisma. Nav produktu, kas spētu mēbeles pilnībā aizsargāt no šiem elementiem, tāpēc labākā stratēģija ir mazināt to ietekmi.

Tieši saules stari bojā mēbeles, it īpaši, ja tās ir no koka. Koksne izžūst, virsmās rodas plaisas, kas padara mēbeles nepievilcīgas.

Savukārt pārmērīgs mitrums koka mēbelēm liek uzbriest un savērpties. Ja mēbeles tiek reti un neregulāri tīrītas, pastāv arī iespēja, ka mitrumā attīstīsies pelējums.

Tāpat arī biroja mēbeles ir jātur tālāk no pārmērīga karstuma, piemēram, no radiatoriem.

Plaisu un skrāpējumu labojumi

Laika gaitā jūsu koka mēbelēs noteikti parādīsies plaisas un skrāpējumi. Lai atjaunotu koka biroja mēbeļu sākotnējo stāvokli, var izmantot smalku smilšpapīru, lai nolīdzinātu negludumus. Pēc tam jūs šo vietu varat piekrāsot, tādējādi panākot atzīstamus rezultātus. Tāpat arī plaisas un skrambas varat nomaskēt, uzliekot, piemēram, paliktni, ja tās atrodas uz jūsu darba virsmas, vai galda lampu.

Ādas kopšana

Pirmā lieta, ko jums vajadzētu darīt, rūpējoties par jūsu mēbeļu ādas detaļām, ir gādāt, lai tās būtu pilnībā ārpus tiešiem saules stariem. Šie stari izkaltēs ādas tā, ka tajā veidosies plaisas. Pēc tam āda sāks pakāpeniski sadalīties.

Ādu nebūtu jātīra ar spirtu saturošiem tīrīšanas līdzekļiem, jo tie mēdz būt abrazīvi. To vietā varat izmantot nedaudz samitrinātu drānu bez plūksnām. Pārmērīgs slapjums uz virsmas mēdz atstāt nospiedumus.

Mēbeļu apkope

Apkope ir svarīgs aspekts biroja mēbeļu kopšanā, un tā ir viegli izdarāma. Uzdevums ir tikpat vienkāršs kā pieskrūvēt vaļīgu skrūvi vai pieregulēt galda kāju. Tie ir sīki darbiņi, bet tie ir jādara laicīgi, citādi problēmas padziļinās. Beigu beigās to novēršana kļūs dārgāka un laikietilpīgāka nekā regulāra apkope.

Avots: http://www.doityourself.com/stry/caring-for-home-office-furniture#.U-aia6PcCDs

Iekārtojot savu biroju

  1. Paturiet prātā, cik daudz laika jūs pavadāt birojā. Ja jūs strādājat ilgas stundas, ir vērts parūpēties, lai jūsu ofiss būtu ērts, funkcionāls un praktisks. Jūsu galdam vajadzētu būt aprīkotam ar caurumiem komunikāciju vadiem, kā arī ir jāgādā, lai jums būtu pietiekams skaits plauktu un atvilktņu mapju un dokumentu glabāšanai. Pārbaudiet mēbeļu izmērus un pārliecinieties, vai galds, ja tas nav izjaucams, var tikt ienests pa durvīm. Apsveriet, kāds materiāls — koks, stikls, āda vai marmors — jums ir vispiemērotākais.
  1. Padomājiet arī par ergonomiku. Galdam vajadzētu būt aptuveni 74-76 cm augstam un 80 cm platam. Galda garumu pielāgojiet savām vajadzībām.
  1. Izvēlieties pareizu biroja krēslu. Krēslam ir jābūt regulējamam, lai to varētu pielāgot augumam, ar stabilu atbalstu muguras lejasdaļai un ar ērtu sēdekļa polsterējumu. Roku balstiem jābūt regulējamiem, lai pleci un rokas tiktu balstīti pareizā, ērtā pozīcijā.
  1. Nodrošiniet sev pietiekamu apgaismojumu. Pārāk daudz spožas gaismas var radīt redzes diskomfortu, savukārt gaismas atspulgs datora ekrānā var padarīt grūtāk saskatāmu to, kas tiek attēlots ekrānā. Ja iespējams, novietojiet jūsu rakstāmgaldu taisnā leņķī pret logu, lai visefektīvāk izmantotu gaismu un samazinātu atspulgus. Izmantojiet galda lampas, lai iegūtu papildu apgaismojumu darbam ar dokumentiem.
  1. Visbeidzot, pievērsiet uzmanību telpas temperatūrai un mitrumam. Komfortabla temperatūra mazkustīgam darbam ir no 20 līdz 24 grādiem pēc Celsija. Ja telpa būs pārāk silta vai auksta un caurvējaina, tas radīs diskomfortu. Novietojiet birojā ūdeni mīlošu augu, kura bieža laistīšana palīdzēs uzturēt gaisa mitrumu patīkamā līmenī.

Avots: http://www.furniture-advice.co.uk/2008/10/15/choosing-the-right-furniture-for-your-office/

8 soļi, kā nopirkt biroja rakstāmgaldu

Galds ir ne tikai biroja telpas centrālā mēbele, bet tā ir arī vieta, kur jūs pavadāt lielāko daļu jūsu darba laika. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai galds būtu ne tikai funkcionāls, bet arī ērts. Šeit ir minēti 8 soļi, kas jums palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

1. Izpētiet, kādi biroja rakstāmgaldi ir pieejami

To var izdarīt, apskatot interneta vietnes vai apmeklējot mēbeļu veikalus.

2. Atlasiet rakstāmgaldus, kuru stils atbilst jūsu biroja telpai

Ja jūsu birojs ir ieturēts tradicionālās līnijās, tad izvēlieties klasiskus rakstāmgaldus. Ja turpretī jūsu darba vieta ir veidots moderna, tad izvēlieties mūsdienīga dizaina galdus.

3. Nosakiet pirkuma budžetu

Rakstāmgaldu cenas, atkarībā no kvalitātes un dizaini, var ievērojami atšķirties. Labākas kvalitātes biroja rakstāmgaldi, piemēram, ar finierējuma virsmām, maksās vairāk, bet citi, kas būs izgatavoti no presēta kokskaidu plātnes un ar lamināta apdari, maksās ievērojami mazāk.

4. Izmēriet vietu, cik lielam būtu jābūt galdam

Izmēriet garumu un platumu vietai, kurā tiks novietots jūsu galds. Neaizmirstiet ieplānot pietiekami daudz telpas apkārt galdam, lai tam būtu ērti piekļūt. Ja plānojat uz galda likt biroja iekārtas, noteikti laikus padomājiet, vai tur pietiks vietas arī visam citam, kas jums būs uz galda nepieciešams.

5. Izvēlieties rakstāmgaldu, kura krāsa atbilst telpas interjeram

Ja jums telpā jau ir citas mēbeles, tad centieties izvēlēties galdu, kura krāsa būtu ar tām saskanīga. Tas radīs harmonisku biroja izskatu un noskaņu visā telpā. Tas gan neattiecas uz gadījumiem, kad biroja iekārtojums tiek apzināti veidots eklektisks.

6. Izvēlieties rakstāmgaldu ar atvilktnēm

Galdi ar atvilktņu skapīti vai zem darba virsmas esošiem plauktiem būs funkcionālāki. Jo mazāk uzglabāšanas vietas būs atvilktnēs un plauktos, jo vairāk jūs būsit spiesti atstāt uz galda, kas savukārt būs traucējoši un radīs pārblīvētības iespaidu.

7. Noskaidrojiet, vai galdam būs garantija

Gadījumā, ja galds izrādīsies brāķis vai izjūk, noskaidrojiet, vai pārdevējs to bez maksas salabos vai apmainīs pret citu. Ja tas tiek piedāvāts, pajautājiet, vai jums būs jāsedz ar to saistītās piegādes un uzstādīšanas izmaksas.

8. Atrunājiet piegādes izmaksas

Tas ir nepieciešams, ja jūs esat izveidojis stingrus budžeta rāmjus, kuros jūs gribat iekļauties. Šādā veidā jūs laikus pārliecināsities, ka piegādes izmaksas neliks jums ieplānoto budžetu pārsniegt.

Avots: http://www.wikihow.com/Buy-a-Writing-Desk

Kā izvēlēties vadītāju biroja mēbeles

Ir vairākas definīcijas, kuras izskaidro, kas īsti ir vadītāju biroja mēbeles, bet pamatā tās ir mēbeles, kas ir augsta līmeņa darbinieku, t.i., vadītāju un direktoru, birojā. Salīdzinot ar zemāka līmeņa darbinieku mēbelēm, vadītāju biroja mēbeles ir daudz dārgākas un gaumīgākas. Šajā rakstā mēs jums dosim dažus padomus, kā izvēlēties vadītāju biroja mēbeles.

1. Vienmēr izpētiet iespējas

Lai gan tas var šķist pašsaprotami, taču tam patiešām ir vērts pievērst uzmanību, proti, jums nevajadzētu pirkt pirmo, ko ieraugāt, bet gan izpētīt arī citas iespējas. Šādā veidā jums būs labākas izredzes, ka jūs izvēlēsities labāko pieejamo variantu un vēlāk šis pirkums nebūs jānožēlo. Vadītāju biroja mēbeles ir ļoti dārgas, un tas nozīmē, ka izdarīt pareizu izvēli ir vēl jo svarīgāk.

2. Labāk izvēlēties atšķirīgu

Ir maz tādu biroju, kur būtu tikai viena vadītāja telpa; parasti vadītāji birojā ir vairāki un arī vadītāju telpas ir vairākas. Tas jums dod iespēju katrai no šīm telpām izvēlēties atšķirīgas mēbeles. Lai gan daudzi cilvēki dod priekšroku vienādām mēbelēm un aksesuāriem visās biroja telpās, tomēr tas nav pareizi. Piemēram, ja vienā vadītāja telpā ir liels dīvāns, tas nenozīmē, ka tādam pašam dīvānam atradīsies vieta arī pārējās telpās. Tāpēc jums vajadzētu izvēlēties to, kas vislabāk der katrai atsevišķai telpai.

3. Iekļauties budžetā

Jūs zināt, ka vadītāju biroja mēbeles ir daudz dārgākas un greznākas nekā zemāka līmeņa darbinieku mēbeles, tāpēc, pirms tās pasūtīt, jums vajadzētu uzzināt, cik daudz naudas jūs varat atļauties tērēt par mēbelēm. Ja telpas ir vairākas, labāk sākt ar vienas telpas iekārtošanu, lai jūs redzētu, kā jums izdodas iekļauties budžetā, un tikai pēc tam pāriet pie nākamajām telpām.

 4. Izvēlieties izturību un kvalitāti pār stilu un dizainu

Jā, sākumā tas var izklausīties pēc muļķīgas idejas, ka ideāla izskata dīvāna vietā jūs varētu izvēlēties dīvānu, kas ir neglīts, bet izturīgāks, tomēr izvēli par labu izturībai jūs novērtēsit, kad pēc iegādes būs pagājis kāds laiks. Iemesls, kāpēc tas šeit tiek pieminēts, ir tāds, ka vadītāju biroja mēbeles bieži izskatītās skaisti, sniedz komfortu un greznību, bet nav izturīgas, un jums tās būs nepieciešams mainīt ik pēc sešiem mēnešiem. Tas gan nenozīmē, ka dizainam nav vērts pievērst uzmanību, taču galvenais ir kvalitāte un izturība, lai mēbeles varētu kalpot gadiem ilgi.

5. Nepieblīvējiet biroju ar mēbelēm

Kad iekārtojat vadītāja biroja telpu, jums vienmēr vajadzētu izvēlēties mazāku skaitu  vienību. Nav laba ideja aizpildīt visu telpu, jo tas izskatās neērti, kā arī rada diskomfortu, ja šajā telpā katru dienu ir jāpavada 7-8 stundas. Tik ilgu laiku atrodoties birojā, jums ir nepieciešama arī brīva telpa, kur pastaigāties vai ļaut izskrieties acīm.

Avots: http://www.officelayouts.org/office-renovation/detail-1139.html

Biroja skapji – padomi, kā izvēlēties

Grāmatu un dokumentu skapim, tāpat kā citām biroja mēbelēm, ir jāatspoguļo biroja profesionālisms. Lai to panāktu, izvēloties skapi jūsu birojam, ir nepieciešams ievērot dažus vienkāršus principus. Tas ir viegli.

 1. Izmērs

Biroja skapim nebūtu pārāk jāizceļas. Skapis, kas ir pārāk liels, lēks acīs un padarīs biroju mazu. Turklāt liels skapis aizņem daudz vietas un liks jūsu birojam izskatīties pārāk piebāztam. Tomēr arī pārāk mazs dokumentu skapis, kas atstās pārāk daudz brīvas vietas, var izbojāt jūsu biroja izskatu. Tāpēc ir svarīgi vispirms izmērīt, cik daudz vietas jūs varat skapim atvēlēt un izvēlēties tādu, kas jums derēs perfekti. Pareiza izmēra biroja skapji telpu padarīs samērīgu un reprezentablu. Tāpat arī nekautrējieties pārbīdīt citas mēbeles, lai iegūtu nepieciešamo vietu un ērtu biroja izkārtojumu.

 2. Stils

Stils ir viens no būtiskākajiem aspektiem, izvēloties biroja skapi. Tādēļ ir ļoti svarīgi izvēlēties skapi, kura stils saskan ar pārējām biroja mēbelēm. Skapi, kas neatbilst esošajam biroja interjeram, atstās sliktu iespaidu uz klientiem. Noteikti ņemiet vērā mēbeļu stilu, pirms iegādāties jaunu grāmatu, dokumentu vai apģērbu skapi. Ja jūsu birojā ir mūsdienīgas mēbeles, koka skapis ar gravējumiem jums nebūs piemērots. Mūsdienīga dizaina melns grāmatu skapis daudz labāk iederēsies mūsdienīgā birojā. Izvēloties skapi, kura stils ir līdzīgs jau esošajām mēbelēm, tas organiski iekļausies biroja interjerā un būs ne tikai ērts, bet arī gaumīgs papildinājums jūsu darba vietai.

 3. Ietilpība

Noteikti vispirms apsveriet, ko un cik daudz jūs grasāties likt savā jaunajā skapī. Pārliecinieties, vai skapis tam būs piemērots un pietiekami liels. Neizvēlieties vieglas konstrukcijas grāmatu skapi, ja jūs grasāties tajā glabāt biezas un smagas grāmatas. Ja iespējams, izvēlēties skapi ar regulējamu plauktu augstumu — neskaitot spēju tikt pielāgotam priekšmetiem, ko grasāties tajā glabāt, šāds skapis var arī radīt interesantāku un dinamiskāku iespaidu.

 4. Novietojums

Pārliecinieties, ka skapja priekšā ir pietiekami daudz brīvas vietas, lai tam viegli piekļūtu un paņemtu priekšmetus, kas jums būs bieži nepieciešami. Pirms skapja iegādes noteikti vispirms kārtīgi apskatiet jūsu biroju un izlemiet, kur tam būtu vislabākā vieta.

Avots: http://besthomeinspirations.com/tips-choosing-office-bookshelf/