Biroja mēbeles kā darbavietas noskaņas radītājas

Izvēloties biroja mēbeles, cilvēki bieži apsver dažādus praktiskus aspektus, piemēram, mēbeļu izmēru un funkcionalitāti, taču ir vēl viens būtisks jautājums, ko nedrīkst aizmirst, un tā ir mēbeļu estētika. Biroja interjera dizains ir lielisks veids, kā birojā radīt vidi, kurā darbinieks jūtas ērti ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski.

Tālāk apskatīsim trīs veidu birojus un to, kādas mēbeles vislabāk radīs attiecīgā birojā vēlamo noskaņojumu.

Radoša vide

Birojos, kur darbiniekiem ir jābūt radošiem un jānāk klajā ar svaigām idejām, arī mēbeļu dizainam ir jāatspoguļo radošums. Tas nozīmē, ka šādā birojā vajadzētu izvairīties no ikdienišķi taisnām līnijām un asām malām, un tā vietā izvēlēties liektas līnijas un plūstošas formas. Piemēram, sapulču telpā vajadzētu atrasties nevis kvadrātainam vai taisnstūrveida galdam, bet apaļam vai ovālam. Ja biroja telpa ļauj, mēģiniet darba vietas novietot neregulārā izkārtojumā un tālāk citu no citas, lai tādējādi dotu darbiniekiem brīvības sajūtu, kas savukārt ir svarīgs priekšnoteikums jaunradei.

Šāda pieeja biroja iekārtojuma plānošanā būtu jāizmanto dizaina, modes un mediju uzņēmumiem, kā arī visiem citiem, kur jaunrade ir būtiska darba sastāvdaļa.

Formāli biroji

Formālos birojos, kur darbiniekiem ir stingrāk jāpakļaujas noteikumiem un kārtībai, piemērotāka ir nosvērtāka pieeja. Šeit taisnas līnijas un asi stūri ir vietā, tāpat arī darba vietu izkārtojumam būtu jābūt regulāram, noteiktā kārtībā. Radošo elementu šādos birojos vairāk panāk ar dažādu interjera elementu, piemēram, puķu, palīdzību, bet ne tik daudz ar mēbelēm.

Advokāti, apdrošināšanas sabiedrības, valsts sektors un citas nozares, kur ir svarīga kārtība un noteiktība, ir tie, kam šāda pieeja derēs vislabāk.

Tehnoloģiju darbavietas

Uzņēmumiem, kas rada vai pārdod uz tehnoloģijām balstītus produktus un pakalpojumus, būtu jācenšas to parādīt, attiecīgi izvēloties arī biroja mēbeles. Futūristisks biroja dizains, piemēram, galdi ar stikla virsmām un hromētām kājām, darbiniekiem atgādinās, kādā nozarē viņi strādā un kādā virzienā viņiem būtu jāvirza sava domāšana.

Šāda veida dizains būs teicami piemērots uzņēmumiem, kas strādā datoru nozarē un elektroierīču ražošanā vai izplatīšanā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *