Biroja mēbeļu ietekme uz darba produktivitāti

Ja biroja mēbeles nav funkcionālas, diezin vai tās pamudinās darbiniekus būt produktīvākiem, tāpēc, izvēloties biroja mēbeles, padariet mēbeļu funkcionalitāti par vienu no prioritātēm. Vienalga, vai Jūs dodat priekšroku vienkāršām vai ekskluzīvām biroja mēbelēm, ir iespējams atrast tādas mēbeles, kas ne tikai labi izskatīsies, bet arī teicami kalpos savam mērķim.

Sāciet ar galdiem un krēsliem. Šīs mēbeles visvairāk ietekmē darba produktivitāti, tāpēc tām ir jābūt ērtām un maksimāli piemērotām attiecīgajā darba vietā veicamajiem uzdevumiem. Ja darbinieks sēdēs neērtā krēslā pie nepiemērota galda, tas ne tikai pazeminās darba produktivitāti, bet arī darbiniekam radīs sasprindzinājumu, kas ilgākā laika periodā var novest pat pie veselības pasliktināšanās, kā rezultātā darbinieks būs spiests kavēt darbu un tādējādi produktivitāte samazināsies vēl vairāk.

Kad ar galdiem un krēsliem esat ticis galā, ķerieties pie glabāšanai paredzētajām mēbelēm – skapjiem, plauktu sistēmām, atvilktņu skapīšiem u.c. Ja birojā tiek strādāts ar papīra dokumentiem, to glabāšana būs ļoti nozīmīga, tāpēc jau laikus ir jāizvēlas pietiekami plašas uzglabāšanas mēbeles, lai visam pietiktu vietas, un rūpīgi jāapsver to novietojums.

Nepareizs telpas plānojums ir viens no lielākajiem darba ražīguma šķēršļiem, tāpēc ir svarīgi izvēlēties mēbeles, kuru izmērs un konstrukcija atbilst Jūsu biroja telpas iespējām. Ja Jūs vēlaties skapjus ar durvīm, pārliecinieties, ka tām apkārt būs brīva vieta, lai tās varētu plaši atvērt. Tāpat arī parūpējieties, lai uzglabāšanas mēbelēm būtu ērti piekļūt un lai nekas netraucētu tajās ievietot dokumentus, mapes un citus priekšmetus.

Ja Jūsu birojs sastāv no vienas vai vairākām lielām telpām, kurās strādā vairāki darbinieki, noteikti arī padomājiet par šo darba vietu savstarpējo novietojumu. Centieties nenorobežot viņu darbavietas ar augstām starpsienām, kas viņus vienu no otra izolēs. Tā vietā labāk dodiet priekšroku plašumam, kas darbiniekiem dos iespēju savā starpā brīvi komunicēt un strādāt kā vienotai komandai. Tādā veidā tiks veicināta ideju apmaiņa, radošums un motivācija censties, kas nozīmīgi paaugstinās arī Jūsu biroja darba efektivitāti un produktivitāti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *