Biroja mēbeļu kopšana

Ir ļoti svarīgi, lai biroja mēbeles būtu pirmšķirīgā stāvoklī — mēbeles, kas ir koptas un labi uzturētas, ne tikai labi izskatās, bet arī taupa jūsu laiku līdzekļus, kas jums būtu jātērē to remontam un detaļu nomaiņai.

Neatkarīgi no materiāla, no kāda ir izgatavotas mēbeles, jūs tās varat apkopt pats.

Ikdienas apkope un uzturēšana

Pats būtiskākais mēbeļu kopšanā un uzturēšanā ir putekļu tīrīšana. Tā ir vienkārša procedūra, ko var darīt jebkuram mēbeļu materiālam.

Šim uzdevumam jums būs nepieciešama tikai vienkārša, mīksta drāniņa. Varat lietot arī īpašus pulēšanas un putekļu slaucīšanas produktus, bet tas nav obligāti. Galvenais ir rūpēties, lai pēc slaucīšanas nepaliek mitrums, jo tas izžūstot atstās nospiedumus.

Vides faktoru ietekme

Ir divi galvenie vides faktori, kas ietekmē mājas un biroja mēbeles: mitrums un saules gaisma. Nav produktu, kas spētu mēbeles pilnībā aizsargāt no šiem elementiem, tāpēc labākā stratēģija ir mazināt to ietekmi.

Tieši saules stari bojā mēbeles, it īpaši, ja tās ir no koka. Koksne izžūst, virsmās rodas plaisas, kas padara mēbeles nepievilcīgas.

Savukārt pārmērīgs mitrums koka mēbelēm liek uzbriest un savērpties. Ja mēbeles tiek reti un neregulāri tīrītas, pastāv arī iespēja, ka mitrumā attīstīsies pelējums.

Tāpat arī biroja mēbeles ir jātur tālāk no pārmērīga karstuma, piemēram, no radiatoriem.

Plaisu un skrāpējumu labojumi

Laika gaitā jūsu koka mēbelēs noteikti parādīsies plaisas un skrāpējumi. Lai atjaunotu koka biroja mēbeļu sākotnējo stāvokli, var izmantot smalku smilšpapīru, lai nolīdzinātu negludumus. Pēc tam jūs šo vietu varat piekrāsot, tādējādi panākot atzīstamus rezultātus. Tāpat arī plaisas un skrambas varat nomaskēt, uzliekot, piemēram, paliktni, ja tās atrodas uz jūsu darba virsmas, vai galda lampu.

Ādas kopšana

Pirmā lieta, ko jums vajadzētu darīt, rūpējoties par jūsu mēbeļu ādas detaļām, ir gādāt, lai tās būtu pilnībā ārpus tiešiem saules stariem. Šie stari izkaltēs ādas tā, ka tajā veidosies plaisas. Pēc tam āda sāks pakāpeniski sadalīties.

Ādu nebūtu jātīra ar spirtu saturošiem tīrīšanas līdzekļiem, jo tie mēdz būt abrazīvi. To vietā varat izmantot nedaudz samitrinātu drānu bez plūksnām. Pārmērīgs slapjums uz virsmas mēdz atstāt nospiedumus.

Mēbeļu apkope

Apkope ir svarīgs aspekts biroja mēbeļu kopšanā, un tā ir viegli izdarāma. Uzdevums ir tikpat vienkāršs kā pieskrūvēt vaļīgu skrūvi vai pieregulēt galda kāju. Tie ir sīki darbiņi, bet tie ir jādara laicīgi, citādi problēmas padziļinās. Beigu beigās to novēršana kļūs dārgāka un laikietilpīgāka nekā regulāra apkope.

Avots: http://www.doityourself.com/stry/caring-for-home-office-furniture#.U-aia6PcCDs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *